canderos روزنامه بارسلونا روزنامه نگار

canderos: روزنامه بارسلونا روزنامه نگار اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی احتمال نارسایی کلیه در ورزش های عضلانی شدید

متخصصان ورزشی اعتقاد هستند که ورزش شدید عضلانی ممکن است باعث آسیب رسیدن به کلیه‌ها شود. 

احتمال نارسایی کلیه در ورزش های عضلانی شدید

احتمال نارسایی کلیه در ورزش های عضلانی شدید

عبارات مهم : بیماری

متخصصان ورزشی اعتقاد هستند که ورزش شدید عضلانی ممکن است باعث آسیب رسیدن به کلیه ها شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، معمولا متخصصان ورزشی به ورزشکاران توصیه می کنند که ورزش های شدید عضلانی مانند وزنه زدن را با شدت کم شروع کنند و به تدریج میزان وزنه را زیاد کردن دهند.

ورزش شدید عضلانی در صورتی که به بدن فشار زیادی را وارد کند باعث می شود که بیماری های عضلانی ایجاد شود و فیبرهای عضلانی وارد جریان خون شوند. این مساله در نهایت منجر به پرسشها کلیوی و نارسایی کلیه می شود. بنابراین ممکن است که ورزشکاران نیاز به دیالیز پیدا کنند.

احتمال نارسایی کلیه در ورزش های عضلانی شدید

این مسئله تنها محدود به وزنه زدن نمی شود، بلکه حرکات ورزشی که پرش های شدید یا دویدن های شدیدی دارند، ممکن است باعث ایجاد این بیماری شوند.

افرادی که میانسال هستند باید مراقب برنامه ورزشی خود باشند در صورتی که ساعات محدودی در هفته ورزش های خیلی شدیدی انجام دهند ممکن است که به کلیه های آنها فشار وارد شود. ورزش کردن به صورت کلی پارگی هایی در بافت ایجاد می کند ولی این پارگی ها در وقت ریکاوری ترمیم می شود ولی در ورزش های بسیار شدید به خصوص در افرادی که آمادگی جسمانی خاصی ندارند، این ضرب دیدگی های عضلانی خطرناک خواهند بود.

متخصصان ورزشی اعتقاد هستند که ورزش شدید عضلانی ممکن است باعث آسیب رسیدن به کلیه‌ها شود. 

آسیب های عضلانی شدید نشانه هایی دارند که به شرح زیر است: حالت تهوع، کم شدن ادرار و یا تیره شدن رنگ ادرار، خستگی و استفراغ. البته هر کدام از این نشانه ها به تنهایی صرفا نشان دهنده آسیب های عضلانی شدید ناشی از نارسایی کلیه نیست. ورزشکاران مورد نیاز است که در وقت ورزش به اندازه کافی نوشیدنی مصرف کنند و هنگامی که احساس خستگی شدید عضلانی داشتند حدود 30 ثانیه ورزش را متوقف کرده و استراحت کنند.

واژه های کلیدی: بیماری | عضلانی | ورزشکاران | احساس خستگی | حرکات ورزشی | برنامه ورزشی | نارسایی کلیه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs